П`ятниця, 07.05.2021, 12:44

Пулинський професіний ліцей

Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 85
Статистика
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту

Колективна угода між педколективом і колективом учнів Червоноармійського професійного ліцею 

Педколектив ліцею, надалі — Педколектив, в особі директора Опанащук М.А., що діє на підставі Статуту, з одного боку, і, Учнівська республіка, надалі — Республіка, в особі Голови Учнівської Ради Волощука Тимофія Сергійовича, що діє на підставі Положення, з іншого боку, уклали цей Договір про нижченаведене:

1. Загальні положення

1.1. Справжня колективна угода (далі — Угода) полягає між Педколективом і колективом учнів ліцею, і підписується від імені останньої Учнівської Республіки.

1.2. Метою укладення справжньої Угоди є координація діяльності сторін, направлена на підвищення якості підготовки робітників, захист учбових, соціально-економічних прав і інтересів учнів і підтримку молодіжних ініціатив відповідно до чинного законодавства України.

1.3. Педколектив справжньою Угодою визнає структуру учнівської організації, що представляє більшість учнів і що є виборним органом, представником інтересів колективу учнів ліцею.

1.4. Учнівська Рада здійснює свою діяльність на території ліцею, ґрунтуючись на принципах добровільності, рівноправ'я, гласності, самоврядування, законності, з метою формування громадянськості, патріотизму у молоді, реалізації соціальних і трудових ініціатив учнівства; сприяють придбанню молодими людьми навиків професійної трудової і управлінської діяльності, особовому розвитку, а також процесам трудової і соціальної адаптації молоді.

1.5. Справжня Угода полягає відповідно до чинного законодавства України.

2. Зобов’язання адміністрації

2.1. Відносно учнів з числа дітей-сиріт і що залишилися без піклування батьків, Педколектив зобов'язується:

2.1.1. Учням з числа дітей-сиріт і що залишилися без піклування батьків надавати пільги, передбачені Законом України.

2.2. З метою організації харчування і охорони здоров'я учнів Педколектив зобов'язується:

2.2.1. Забезпечити безкоштовне медичне обслуговування учнів в медичному пункті (по можливості).

2.2.2. Забезпечити безперебійну роботу їдальні впродовж навчального року, з урахуванням пропозицій Учнівської Республіки.

2.2.3. Підтримувати туалетні кімнати в ліцеї в справному стані.

2.2.4. Залучати  учнів до сільськогосподарських і інших робіт, не передбаченим освітньою програмою, тільки з їх згоди і на термін не більше ніж на один місяць, при забезпеченні умов роботи, харчування і побуту відповідно до типових норм і правил. Не допускати порушення Трудового кодексу України. Погоджувати договори між підприємствами і ліцеєм з Учнівською Республікою.

2.2.5. Забезпечувати можливість дієтичного харчування учнів.

2.3. В цілях стипендіального забезпечення і інших форм соціальної підтримки учнів Педколектив зобов'язується:

2.3.1. Забезпечити планування, розподіл і витрачання держбюджетних засобів, статті витрат яких зачіпають інтереси учнів, за участю Учнівської Республіки згідно кошторису Фонду соціального захисту учнів, включивши до складу його керівного органу Голови Учнівської Республіки.

2.3.2. Для вирішення питань призначення і виплати стипендій створити в ліцеї (відповідно до Положення про стипендіальне забезпечення і інші форми матеріальної підтримки учнів) стипендіальну комісію ліцею і забезпечити входження в їх склад в обов'язковому порядку Голови Учнівської Республіки.

2.3.3. Забезпечувати своєчасний розрахунок і виплату стипендій (у міру надходження відповідних засобів з бюджету) відповідно до Положення про стипендіальне забезпечення і інші форми матеріальної підтримки учнів з урахуванням пропозицій, підготовлених Учнівською Республікою

2.3.4. Надавати матеріальну допомогу учням з учнівського профспілкового комітету у разі їх важкого матеріального положення з урахуванням пропозицій, поданих Учнівською Республікою.

2.3.5. Організувати своєчасну виплату всієї допомоги і компенсацій (при наявності коштів).

2.3.6. Преміювати учнів (при наявності коштів) за успіхи в навчанні і активну суспільну роботу виходячи з економії стипендіального фонду з урахуванням пропозицій, підготовлених Учнівською Республікою. Погоджувати проекти наказів про заохочення учнів з Головою Учнівської Ради.

2.4. При організації навчального процесу Педколектив зобов'язується:

2.4.1. Приймати заходи адміністративної дії за фактом правопорушень (за наявності письмового пояснення порушника) впродовж одного місяця з дня виявлення, але не пізніше, ніж через шість місяців з дня його здійснення, не рахуючи часу хвороби учня і (або) знаходження його на канікулах. Інформувати Учнівську Республіку про прийняті заходи за фактом правопорушень.

2.4.2. Не відраховувати учнів з ліцею за порушення Правил внутрішнього розпорядку без узгодження з Учнівською Республікою.

2.4.3. Забезпечити матеріальну базу для повноцінного навчального процесу відповідно до діючих санітарних норм. Зберігати в належному стані навчальні кабінети та лабораторії і майстерні ліцею.

2.4.4. Забезпечити учням в установленому порядку доступ до навчальної і наукової літератури, а також до комп'ютерної техніки відповідно до навчальних планів.

2.4.5. Сприяти учням ліцею в науковій роботі, а також їх участі в міжнародних, всеукраїнських, регіональних заходах: виставках, семінарах, симпозіумах, науково-практичних конференціях і олімпіадах.

2.5. По відношенню до Учнівської Республіки ліцею Педколектив зобов'язується:

2.5.1. Надати Учнівській Республіці право представлення інтересів учнів ліцею в регіональних органах освіти, у справах молоді і інших організаціях за узгодженням з Педколективом.

2.5.2. Проводити узгодження наказів, положень, договорів, планів робіт і інших документів, що стосуються навчання, побуту, дозвілля, матеріального забезпечення і соціального захисту, вторинної зайнятості учнів з Учнівською Республікою. Ввести до складу стипендіальної комісії Голову Учнівської Республіки.

2.5.3. Надавати Учнівській Республіці в установленому порядку необхідну і безкоштовну інформацію по питаннях, що зачіпають інтереси учнів.

2.5.4. Надати в установленому порядку Учнівській Республіці для ведення роботи за даною Угодою в  користування необхідні для його діяльності опалювальні приміщення.

2.5.5. Запланувати і провести ремонт приміщень Учнівської Республіки (при наявності коштів).

2.5.6. Надавати в  користування Учнівській Республіці  (бібліотеку, актовий зал, дискозал і інші приміщення) для організації дозвілля учнів і інших некомерційних заходів за узгодженням з Педколективом.

2.5.7. Виділяти кошти і здійснювати фінансування заходів і програм, направлених на позаурочну роботу із учнями, в межах кошторисів, узгоджених з Учнівською Республікою і затверджених Педколективом (за наявності коштів).

2.5.8. Надати Учнівській Республіці можливість роботи в локальній комп'ютерній мережі і мережі Інтернет по виділеному каналу (зокрема надання зовнішньої ІР-адреси і користування електронною поштою).

2.5.9. Надавати Парламенту можливість розміщення інформації про заходи, що проводяться, для учнів на інформаційних стендах ліцею.

2.5.10. Сприяти навчанню і підготовці учнівського активу на семінарах, конференціях і інших заходах (зокрема міжнародних) за пропозиціями Парламенту і покривати витрати (за наявності коштів), пов'язані з участю в них учнів.

2.5.11. Безоплатно надавати в установленому порядку наявні транспортні засоби для здійснення діяльності в рамках даної Угоди.

3. Зобов’язання парламенту

3.1. Захищати права і інтереси учнів у всіх сферах життя ліцею, зокрема, при необхідності, виносити питання на розгляд конференції ліцею.

3.2. Захищати і відстоювати інтереси учнів в державних органах і громадських організаціях.

3.3. Здійснювати допомогу Педколективу в організації навчання, відпочинку, дозвілля учнів і господарських робіт по впорядкуванню ліцею.

3.4. Брати участь в розробці і обговоренні перспективних і реалізації поточних планів розвитку ліцею, його соціально-побутової інфраструктури.

3.5. Брати участь в розробці документів і положень, що стосуються учнівського життя.

3.6. Брати участь в розробці і реалізації пропозицій по вдосконаленню організації навчального процесу, зростанню успішності, залученню учнів в науково-дослідну роботу, створенню необхідних умов для раціонального використання навчального і робочого часу учнів.

3.7. Брати участь в проведенні роботи профорієнтації в школах, а також в організації і проведенні Дня відкритих дверей з метою залучення учнів в ліцей.

3.8. Проводити соціологічні опити, круглі столи, анкетування учнів з метою інформування Педколективу про соціальне самопочуття учнів ліцею для ефективнішого вирішення виникаючих проблем і коректування навчально-виховної роботи.

3.9. Сприяти залученню молоді до духовних і етичних цінностей, традицій ліцею, національного і патріотичного виховання шляхом організації, спільно з підрозділами ліцею, заходів, направлених на розвиток позитивного морально-психологічного клімату в учнівському колективі і формування соціально-орієнтованої організаційної культури.

3.10. В цілях сприяння процесам трудової і соціальної адаптації спільно з Педколективом формувати і організовувати роботу трудових бригад по впорядкуванню території, навчальних  корпусів ліцею, гуртожитку, їдальні та машинно-тракторного парку ліцею.

3.11. Надавати допомогу в підготовці і проведенні науково-практичних конференцій, організованих ліцеєм. Сприяти участі учнів в роботі міжрегіональних, всеукраїнських і міжнародних семінарах, науково-практичних конференціях і сприяти їм.

3.12. Готувати пропозиції про заохочення переможців і учасників заходів, пов'язаних з науковою діяльністю учнів.

3.13. Брати участь в розробці доповнень і змін до Правил внутрішнього розпорядку ліцею і вимагати їх виконання всіма учнями.

3.14. Конструктивно співпрацювати з Педколективом в забезпеченні дисципліни учнів. Здійснювати в установленому порядку контроль за дотриманням учнями Правил внутрішнього розпорядку ліцею і профілактику правопорушень і наркоманії серед учнів на території ліцею.

3.15. Брати участь в негайному вирішенні виникаючих суперечок (конфліктів) між учнями та Педколективом, сприяти їх мирному і швидкому врегулюванню в рамках чинного законодавства, запобігати екстремальним заходам (страйки, голодовки, бойкоти і т. п.).

3.16. Контролювати дотримання законності при відрахуванні учнів з ліцею, окрім випадків відрахування за академічну неуспішність і за власним бажанням.

3.17. Брати участь в плануванні і розподілі держбюджетних засобів, що виділяються на рішення соціально-побутових проблем учнів.

3.18. Брати участь в плануванні витрачання засобів стипендіального фонду учнів через своїх представників відповідно до існуючого положення.

3.19. Здійснювати контроль за застосуванням Положення про стипендіальне забезпечення і інші форми матеріальної підтримки учнів ліцею.

3.20. Подавати в установленому порядку до Педколективу пропозиції про преміювання учнів і про одноразові виплати учням, які потребують матеріальної допомоги виходячи з економії стипендіального фонду.

3.21. Здійснювати підготовку проектів наказів про преміювання учнів за активну участь в суспільному житті ліцею.

3.22. Надавати (оформляти) і поширювати путівки на відпочинок в пансіонати, санаторії, у дома відпочинку, спортивно-оздоровчі табори і турбази серед учнів.

3.23. Розподіляти путівки, в першу чергу, серед учнів з числа дітей-сиріт і дітей, що залишилися без піклування батьків, з багатодітних, малозабезпечених і неповних сімей, відмінниками навчання, провідними спортсменами і учнівським активам ліцею.

3.24. Організовувати екскурсійний-туристичне обслуговування і відпочинок учнів в період літніх і зимових канікул, а також в інший позаурочний час.

3.25. Організовувати і проводити учнівські семінари для підготовки і навчання учнівських кадрів для активної суспільної роботи в ліцеї.

3.26. Брати участь в міжнародних таборах, семінарах, конференціях (зокрема наукових), творчих фестивалях, виставках і інших заходах, направлених на розвиток наукових і гуманітарних зв'язків із учнівськими, молодіжними і іншими зарубіжними організаціями.

3.27. Розробити і реалізувати комплексну програму по адаптації учнів 1-го курсу в ліцеї.

3.28. В цілях організації дозвілля учнів і проведення виховної роботи організовувати і проводити заходи і фестивалі учнівської творчості в межах кошторисів, узгоджених з Учнівською Республікою і затверджених Педколективом.

3.29. Спільно з Педколективом створити і організувати роботу трудових бригад ліцею. Здійснювати керівництво і управління трудовими бригадами.

3.30. Брати участь в підготовці і укладенні договорів з підприємствами для проходження виробничої практики та працевлаштування учнів. Здійснювати контроль за дотриманням Трудового кодексу України, правил техніки безпеки і охорони праці, вирішенням питань оплати праці і соціально-побутових умов для учнів.

3.31. Проводити спортивні заходи: спартакіади, турніри, конкурси і інші заходи, сприяючі розвитку спорту і фізичному вихованню учнів, сприяти в організації роботи спортивних секцій і підтримці збірних команд по різних видах спорту.

3.32. Надавати по запиту Педколективу рішення виборних органів і посадових осіб про діяльність організації в рамках виконання Договору і інформувати про кадрові зміни керівних органів.

3.33. Знайомити Педколектив з планами заходів на квартал і на рік і робочими матеріалами по виконанню справжньої Угоди.

3.34. Надавати Адміністрації звіт про проведені заходи в рамках даної Угоди.

3.35. Давати відповіді на запити Педколективу по виконанню справжньої Угоди в десятиденний термін.

4. Вирішення конфліктів під час дії угоди

4.1. Розбіжності, що виникають при виконанні справжньої Угоди, вирішуються примирливими комісіями за участю вищестоящих організацій.

4.2. У разі форс-мажорних обставин, які включають, зокрема, масові безлади, нестабільного і неповного виконання державного бюджету, інших надзвичайних ситуацій, сторони терміново проводять консультації і коректують умови справжньої Угоди, виходячи з ситуації, що склалася.

4.3. У разі невиконання або неналежного виконання умов справжньої Угоди, особи, винні в порушенні і невиконанні умов цієї Угоди, несуть дисциплінарну, матеріальну і кримінальну відповідальність в порядку, встановленому чинним законодавством України.

4.4. У разі обґрунтованої незадоволеності учнів викладанням якого-небудь предмету Педколектив створює комісію за участю представників Учнівської Республіки в тижневий термін після надходження скарги.

4.5. У разі невчасної виплати стипендій і інших виплат з вини Педколективу сторони створюють протягом робочого тижня комісію для визначення винних в порушенні порядку виплат і для вироблення рішення про порядок усунення виявлених недоліків.

4.6. Сторони, що уклали дану Угоду, зобов'язуються вирішувати спірні питання примирливою комісією в рівному представництві від Педколективу та Учнівської Республіки. Рішення цієї комісії обов'язкові для виконання обома сторонами.

4.7. У випадки невиконання (порушення) зобов'язань з боку Учнівської Республіки Педколектив має право:

- інформувати учнів про невиконання з боку Учнівської Республіки  зобов'язань Угоди;

- поставити питання на Конференції про ухвалення заходів з виправлення ситуації, що склалася.

4.8. У разі невиконання (порушення) зобов'язань з боку Педколективу Учнівська Республіка має право виносити питання про конфліктну ситуацію на Конференцію ліцею.

5. Заключні положення

5.1. Сторони доводять текст справжньої Угоди до учнів і працівників ліцею в місячний термін з дня його підписання і забезпечують гласність, відвертість його реалізації і контроль за його виконанням.

5.2. Сторони зобов'язуються своєчасно знайомити учнів нового набору з Правилами внутрішнього розпорядку ліцею, Положенням про учнівське самоврядування, Положенням про стипендіальне забезпечення і інші форми матеріальної підтримки учнів ліцею і текстом справжньої Угоди.

5.3. Сторони зобов'язуються обговорювати і інформувати учнів про результати роботи по виконанню справжньої Угоди не рідше одного разу на квартал. Контроль над виконанням Угоди здійснюється всіма сторонами.

5.4. Учнівська Республіка має право щоквартально отримувати інформацію від Педколективу про реалізацію справжньої Угоди, вимагати усунення виявлених недоліків.

5.5. Педколектив має право раз на квартал отримувати інформацію від Учнівської Республіки про виконання ними своїх зобов'язань за справжньою Угодою і вимагати усунення виявлених недоліків.

6. Термін дії договору і порядок внесення змін і доповнень

6.1. Справжня Угода полягає строком на три роки, вступає в силу з моменту його підписання і може бути пролонговане за згодою трьох сторін.

6.2. Зміни і доповнення до справжньої Угоди приймаються за погодженням трьох сторін і оформляються окремим Протоколом, що є невід'ємною частиною Угоди. Зміни і доповнення до Угоди не повинні створювати перепон для виконання вже прийнятих сторонами зобов'язань і не можуть погіршувати положення учнів в порівнянні з чинним законодавством України і справжньою Угодою.

6.3. Сторони зобов'язані не пізніше, ніж за місяць до закінчення терміну дії справжньої Угоди провести переговори по укладенню (перегляді умов) Угоди на наступний термін. Інакше термін дії справжньої угоди продовжується до моменту укладення нової Угоди.

6.4. Пропозиції і зауваження за проектом нової Угоди представляються сторонами протягом місяця після подачі проекту Угоди на їх розгляд. Не пізніше, ніж за два тижні після цього повинна бути проведена зустріч Педколективу і представників Учнівської Республіки з метою узгодження і підписання

           7. Положення про учнівське самоврядування Пулинського професійного ліцею

«Затверджую»

Голова учнівської республіки

М.О. Давидюк

 

ПОЛОЖЕННЯ

про учнівське самоврядування

Пулинського професійного ліцею

Прийняте на учнівській конференції ліцею

10 вересня 2012 року

 1. Учнівське самоврядування Пулинського професійного ліцею - добровільна, громадська організація, що діє на основі даного Положення.
 2. Юридична адреса об'єднання: 1200 смт. Пулини провул. Незалежності, 2 тел. 32-1-68
 3. Об'єднання несе відповідальність перед суспільством та державою за реалізацію державної політики в галузі позаурочного виховання, збереження життя та здоров'я учнів під час роботи з ними.

Мета і основні завдання:

 

 1. Об'єднання будує свою роботу на принципах самого врядування, гласності, демократії.
 2. Об'єднання дотримується навчальної програми, слідкує за успішністю учнів ліцею, поведінкою в ліцеї та за його межами.
 3. Сприяє виявленню та розвитку здібностей його членів, згуртовує їх зусилля на досягнення цієї мети.
 4. Надає допомогу в організації лекцій, екскурсій, виставок, організації благодійних заходів, тематичних вечорів, КВК.
 5. Налагоджує зв'язки та співпрацює з ліцеями, товариствами і спілками України та за її межами.
 6. Надає допомогу викладачам ліцею в організації і проведенні олімпіад, оглядів, конкурсів та інших заходів.
 7. Сприяє вихованню особистості, здатної активно включитись у демократичні процеси, які відбуваються в нашій країні.
 8. Реалізує права особистості на участь в управлінні навчально - виховним закладом.